Sort by

Lydia has logged 1,022 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Incredible Shrinking Man

The Incredible Shrinking Man

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★½
Edit this entry  
28
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
The Cobbler

The Cobbler

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pokémon 4Ever

Pokémon 4Ever

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Monsters vs Aliens

Monsters vs Aliens

2009
×
★★
Edit this entry  
26
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★
Edit this entry  
25
March Comes in Like a Lion

March Comes in Like a Lion

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Return to Reason

Return to Reason

1923
×
★★★
Edit this entry  
25
Cinéastes de notre temps : Luis Buñuel

Cinéastes de notre temps : Luis Buñuel

1964
×
★★½
Edit this entry  
25
Trophy Hunter

Trophy Hunter

2012
×
★★½
Edit this entry  
25
There's Nothing You Can Do

There's Nothing You Can Do

2008
×
★★½
Edit this entry  
25
Solid Gold

Solid Gold

2013
×
★★½
Edit this entry  
25
Picnic on the Grass

Picnic on the Grass

1959
×
★★★
Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gotti

Gotti

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★½
Edit this entry  
23
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Tempest

The Tempest

1979
×
★★
Edit this entry  
22
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Heavy Metal Me

Heavy Metal Me

2005
×
★★½
Edit this entry  
21
BORIS: 見殺し塔からずっと

BORIS: 見殺し塔からずっと

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

2019
×
★½
Edit this entry  
19
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
6 Underground

6 Underground

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Blue Planet II

Blue Planet II

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
I Know Who Killed Me

I Know Who Killed Me

2007
×
Edit this entry  
14
An Actor's Revenge

An Actor's Revenge

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Firefox

Firefox

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Thick-Walled Room

The Thick-Walled Room

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
I Lived, But...

I Lived, But...

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Acto da Primavera

Acto da Primavera

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Boxer

Boxer

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Eraser

The Eraser

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Young Person's Guide to Cinema

Young Person's Guide to Cinema

1974
×
★★★½
Read prior review Edit this entry