𝐅𝐥𝐚𝐦𝐢𝐧𝐠𝐨 has logged 602 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Ossos

Ossos

1997
×
Read the review Edit this entry  
20
Sinbad

Sinbad

1971
×
★★★★
Edit this entry  
16
Barren Illusion

Barren Illusion

1999
×
★★★★
Edit this entry  
15
Horse Money

Horse Money

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
On the Silver Globe

On the Silver Globe

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Last of England

The Last of England

1987
×
★½
Edit this entry  
13
Horse Money

Horse Money

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Why Has Bodhi-Dharma Left for the East?

Why Has Bodhi-Dharma Left for the East?

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
12
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Waiting for Happiness

Waiting for Happiness

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Margin

The Margin

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Sada

Sada

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
To Sleep with Anger

To Sleep with Anger

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Typhoon Club

Typhoon Club

1985
×
★½
Edit this entry  
08
The Wishing Tree

The Wishing Tree

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★
Edit this entry  
07
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
Edit this entry  
07
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
½
Edit this entry  
06
Ace of Aces

Ace of Aces

1982
×
★½
Edit this entry  
06
Raigyo

Raigyo

1997
×
★★★★
Edit this entry  
06
Pervert Ward: S&M Clinic

Pervert Ward: S&M Clinic

1989
×
★★★★
Edit this entry  
06
Love - Zero = Infinity

Love - Zero = Infinity

1994
×
★★★
Edit this entry  
05
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Slaughtered Vomit Dolls

Slaughtered Vomit Dolls

2006
×
Edit this entry  
05
Arietta

Arietta

1989
×
★★★★
Edit this entry  
05
Murder on D Street

Murder on D Street

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Death of Yazdgerd

Death of Yazdgerd

1982
×
½
Edit this entry  
04
Fascination

Fascination

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Cristaux

Cristaux

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Whispering Pages

Whispering Pages

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Turtle Vision

Turtle Vision

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Love Hotel

Love Hotel

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Office Lady Rape: Devouring the Giant Tits

Office Lady Rape: Devouring the Giant Tits

1990
×
★★½
Edit this entry  
03
The Fetist

The Fetist

1998
×
★★
Edit this entry  
02
And So It Is

And So It Is

1966
×
★★★★
Edit this entry  
02
Trans-Europ-Express

Trans-Europ-Express

1966
×
★★★
Edit this entry  
02
Furuyashiki - A Japanese Village

Furuyashiki - A Japanese Village

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Dreamed Films

The Dreamed Films

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Son nom de Venise dans Calcutta désert

Son nom de Venise dans Calcutta désert

1976
×
Read the review Edit this entry  
01
Blissfully Yours

Blissfully Yours

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Visitor Q

Visitor Q

2001
×
★★★
Edit this entry  
01
Mekong Hotel

Mekong Hotel

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★
Edit this entry  
01
Godard's Passion

Godard's Passion

1982
×
★★
Edit this entry  
31
Syndromes and a Century

Syndromes and a Century

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Educating Yuna

Educating Yuna

2005
×
★★★
Edit this entry  
31
Love Obsession

Love Obsession

1989
×
★★★★
Edit this entry  
31
Train of Shadows

Train of Shadows

1997
×
★★★★
Edit this entry  
31
Casa de Lava

Casa de Lava

1994
×
★★
Edit this entry  
31
Dhrupad

Dhrupad

1983
×
★★★★
Edit this entry