• Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Call

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Holidate

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Shithouse

    ★★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Nocturne

    ★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Run

    ★★★

  • Black Box

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • The World to Come

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Host

    ★★

  • Summerland

    ★★★★★

  • The Rental

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • The High Note

    ★★★½

  • Hollywood

  • Normal People

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Night Clerk

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Sergio

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Possessor

    ★★½

  • Shirley

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • His House

    ★★★

  • Miss Americana

  • A Fall from Grace

    ★★★

  • Underwater

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Looking for Alaska

  • Eli

  • Earthquake Bird

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

  • The Irishman

    ★★★

  • Fractured

  • In the Tall Grass