dodi has logged 31 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Everest

Everest

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Outside the Wire

Outside the Wire

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Breaking News in Yuba County

Breaking News in Yuba County

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Crash Reel

The Crash Reel

2013
×
Edit this entry  
11
Unbroken: The Snowboard Life of Mark McMorris

Unbroken: The Snowboard Life of Mark McMorris

2018
×
Edit this entry  
10
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★
Edit this entry  
04
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
When in Rome

When in Rome

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Money Heist: The Phenomenon

Money Heist: The Phenomenon

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry