Sort by

Sarah has logged 174 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Strange Negotiations

Strange Negotiations

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Diane

Diane

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Light from Light

Light from Light

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Curse of Frankenstein

The Curse of Frankenstein

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Beast Within: Making Alien

The Beast Within: Making Alien

2003
×
★★★
Edit this entry  
19
American Beauty

American Beauty

1999
×
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Memory: The Origins of Alien

Memory: The Origins of Alien

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Edit this entry  
28
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
American Factory

American Factory

2019
×
★★★★
Edit this entry