Sort by
  • The Creator

  • A Haunting in Venice

    ★★★

  • The Last Voyage of the Demeter

    ★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • Carl's Date

    ★★

  • They Cloned Tyrone

    ★★★½

  • Nimona

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Elemental

    ★★★

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★½

  • The Little Mermaid

    ★½

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★½

  • boygenius: the film

    ★★★½

  • Renfield

    ★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★★

  • Tetris

    ★½

  • Bottoms

    ★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★½

  • Glitch: The Rise & Fall of HQ Trivia

    ★½

  • Time Bomb Y2K

    ★★½

  • The Taste of Mango

    ★★★

  • 65

    ★½

  • Red Herring

    ★★★★½

  • How to Have an American Baby

    ★★★½

  • Afire

    ★★★

  • That Day, on the River

  • Creed III

    ★★★½

  • Magic Mike's Last Dance

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • Knock at the Cabin

    ★★½

  • Landscape with Invisible Hand

    ★★★

  • Last Things

    ★★★★½

  • You Hurt My Feelings

    ★★★★

  • Bad Press

    ★★★½

  • Going Varsity in Mariachi

    ★★★½

  • The Starling Girl

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★

  • Milisuthando

    ★★★★

  • Joonam

    ★★★

  • Birth/Rebirth

    ★★★½

  • Polite Society

    ★★★

  • Going to Mars: The Nikki Giovanni Project

    ★★★½

  • Babylon

    ★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★

  • She Said

    ★★★

  • Black Adam

    ★★★

  • Till

    ★★★★

  • Werewolf by Night

    ★½

  • Amsterdam

  • Confess, Fletch

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Devotion

    ★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★

  • The Blackening

    ★★★

  • The Menu

    ★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★

  • No Bears

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • The Woman King

    ★★★★