Sort by

Jake has logged 39 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Killer Sofa

Killer Sofa

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
When the Day Breaks

When the Day Breaks

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
High Maintenance

High Maintenance

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Loki

Loki

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
Read the review Edit this entry  
14
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
Read the review Edit this entry  
14
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Us Again

Us Again

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★
Edit this entry  
02
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry