Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
Dune

Dune

1984
×
★★★
Edit this entry  
26
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Chinese Boxer

The Chinese Boxer

1970
×
★★★
Edit this entry  
23
High Sierra

High Sierra

1941
×
★★★★
Edit this entry  
20
Dragons Forever

Dragons Forever

1988
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Man Who Saved the World

The Man Who Saved the World

1982
×
Edit this entry  
16
The Bitter Stems

The Bitter Stems

1956
×
★★★★
Edit this entry  
14
Kiss of Death

Kiss of Death

1947
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★
Edit this entry  
06
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Postman Always Rings Twice

The Postman Always Rings Twice

1946
×
★★★★
Edit this entry  
30
Bedlam

Bedlam

1946
×
★★★
Edit this entry  
29
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Breaking Point

The Breaking Point

1950
×
★★★★
Edit this entry  
24
Return of the Living Dead III

Return of the Living Dead III

1993
×
★★★½
Edit this entry  
22
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★★
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
17
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Edit this entry  
15
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★
Edit this entry  
23
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Hollow Triumph

Hollow Triumph

1948
×
★★★½
Edit this entry  
19
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★
Edit this entry  
18
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
Edit this entry  
18
Kate

Kate

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
Edit this entry  
15
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Edit this entry  
07
Dredd

Dredd

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Millionaires' Express

The Millionaires' Express

1986
×
★★★★
Edit this entry  
03
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★
Edit this entry  
30
Murder, My Sweet

Murder, My Sweet

1944
×
★★★★
Edit this entry  
29
Farewell, My Lovely

Farewell, My Lovely

1975
×
★★★
Edit this entry