• No Time to Die

    ★★★½

  • Kate

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Vacation Friends

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • PAW Patrol: The Movie

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★½

  • F9

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Searchers

    ★★★

  • A Glitch in the Matrix

    ★★

  • In the Earth

    ★★★

  • Strawberry Mansion

    ★★★

  • Censor

    ★★★½

  • One for the Road

    ★★★½

  • We Can Be Heroes

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Earwig and the Witch

    ★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Black Box

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Trolls World Tour

  • The Hunt

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Devs

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Save Yourselves!

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½