• Hustle

    ★★★★

  • Last Seen Alive

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • All the Old Knives

    ★★★

  • Deep Water

    ★★½

  • Windfall

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Contractor

    ★★★

  • No Exit

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Navalny

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Emergency

    ★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Ray Donovan: The Movie

    ★★★½

  • Save the Cinema

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★½

  • Swan Song

    ★★★★

  • Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

    ★★★★

  • Dexter: New Blood

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Finch

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Antlers

    ★★½

  • The Tender Bar

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Help

    ★★★★

  • My Son

    ★★★★

  • The Desperate Hour

    ★★★

  • Kate

    ★★★½

  • Copshop

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Old Henry

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • The Protégé

    ★★★

  • Sweet Girl

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Val

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • The Ice Road

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★