• Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Music

    ½

  • Earwig and the Witch

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Soul

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Lapsis

    ★★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★

  • The Hunt

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Fantasy Island

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Cuties

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Black Christmas

    ½

  • 1917

    ★★★

  • Tailgate

    ★★★½

  • Eli

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Tall Girl

    ½

  • Guns Akimbo

    ★½

  • Color Out of Space

    ★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Enter the Anime

    ½

  • Full Force

    ★★½

  • Weathering with You

    ★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Anima

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Verotika

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Chernobyl

  • Yesterday

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Leaving Neverland

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Brugklas - de tijd van m'n leven

    ½

  • Paddleton

    ★★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Vast of Night

    ★★½

  • 12 Suicidal Teens

    ★★★

  • Vicious

    ★½

  • Extreme Job

  • Fyre

    ★★★

  • Escape Room

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½