Sort by

Josh Dobson has logged 47 entries for films during March 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Batman: The Doom That Came to Gotham

Batman: The Doom That Came to Gotham

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
DC Spotlight: Shazam!

DC Spotlight: Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
LEGO DC: Shazam! Magic and Monsters

LEGO DC: Shazam! Magic and Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Superman/Shazam!: The Return of Black Adam

Superman/Shazam!: The Return of Black Adam

2010
×
★★★
Edit this entry  
14
65

65

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mrs. Harris Goes to Paris

Mrs. Harris Goes to Paris

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ivalu

Ivalu

2023
×
★★½
Edit this entry  
12
How Do You Measure a Year?

How Do You Measure a Year?

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Red Suitcase

The Red Suitcase

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
An Irish Goodbye

An Irish Goodbye

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Martha Mitchell Effect

The Martha Mitchell Effect

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
The Elephant Whisperers

The Elephant Whisperers

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Le Pupille

Le Pupille

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Tell It Like a Woman

Tell It Like a Woman

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
To Leslie

To Leslie

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
My Year of Dicks

My Year of Dicks

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

2022
×
★★½
Edit this entry  
10
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Creed III

Creed III

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Close

Close

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Stranger at the Gate

Stranger at the Gate

2022
×
★★
Edit this entry  
05
Blonde

Blonde

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Living

Living

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Navalny

Navalny

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A House Made of Splinters

A House Made of Splinters

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Quiet Girl

The Quiet Girl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ice Merchants

Ice Merchants

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
Night Ride

Night Ride

2020
×
★★★
Edit this entry