Sort by

Josh Dobson has logged 241 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
South Park (Not Suitable for Children)

South Park (Not Suitable for Children)

2023
×
Read the review Edit this entry  
29
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Night Swim

Night Swim

2014
×
Edit this entry  
27
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Migration

Migration

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mooned

Mooned

2023
×
Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Edit this entry  
25
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
24
Prep & Landing: Naughty vs. Nice

Prep & Landing: Naughty vs. Nice

2011
×
Edit this entry  
24
Prep & Landing Stocking Stuffer: Operation: Secret Santa

Prep & Landing Stocking Stuffer: Operation: Secret Santa

2010
×
Edit this entry  
24
Prep & Landing

Prep & Landing

2009
×
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Candy Cane Lane

Candy Cane Lane

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Velveteen Rabbit

The Velveteen Rabbit

2023
×
Edit this entry  
21
Aquaman and the Lost Kingdom

Aquaman and the Lost Kingdom

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Merry Little Batman

Merry Little Batman

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wonka

Wonka

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Diary of a Wimpy Kid Christmas: Cabin Fever

Diary of a Wimpy Kid Christmas: Cabin Fever

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Your Christmas or Mine 2

Your Christmas or Mine 2

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
May December

May December

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Bad Guys: A Very Bad Holiday

The Bad Guys: A Very Bad Holiday

2023
×
★★½
Edit this entry  
01
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Family Switch

Family Switch

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
EXmas

EXmas

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fair Play

Fair Play

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
South Park: Joining the Panderverse

South Park: Joining the Panderverse

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
★★
Read the review Edit this entry