Sort by

noah del has logged 14 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry