• Senior Year

    ★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

    ★★

  • Deep Water

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Hyperions

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★½

  • Shut In

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Mickey and Minnie Wish Upon a Christmas

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Come From Away

    ★★★★

  • Cinderella

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • PAW Patrol: The Movie

  • Free Guy

    ★★★

  • Vivo

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • Luca

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★½

  • Thunder Force

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • The Fallout

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Coming Home in the Dark

  • CODA

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • Godmothered

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • The Undoing

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Freaky

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Father of the Bride Part 3 (ish)

  • On the Rocks

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Love, Guaranteed

    ★★½