• 1917

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Fyre

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Green Book

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Love, Simon

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Rolling Stone: Stories From the Edge

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

  • 11/8/16

  • Woody Woodpecker

  • Blade Runner 2049

  • 1922

    ★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★

  • Jane

    ★★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • It

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★½

  • Human Flow

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Emoji Movie

  • Dunkirk

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Hotel Transylvania: Puppy!

  • Loving Vincent

    ★★★★★

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★

  • In a Heartbeat

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Okja

    ★½

  • It Comes at Night

    ★★½

  • Here's the Plan

    ★★★

  • Blurred Lines: Inside the Art World

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Louis C.K. 2017

  • Lou

    ★★★

  • The Boss Baby

    ★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • The Farthest

  • God's Own Country

    ★★★½

  • Columbus

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • The Hero

    ★★★

  • Icarus

    ★★★

  • xXx: Return of Xander Cage

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • The Great Wall

    ★½

  • I Am Bolt

    ★★½

  • Hi Stranger

  • Find My Phone

  • Moana

    ★★★★

  • Planet Earth II

  • 13th

  • The Founder

    ★½

  • Sing

    ★½

  • When the Bough Breaks

    ★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★½

  • Kubo and the Two Strings