• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • Old

    ★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • The Forever Purge

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • South Park: The Pandemic Special

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Host

    ★★★★

  • Unhinged

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • The Rental

    ★★★

  • Becky

    ★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Maggie Simpson in Playdate With Destiny

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Fantasy Island

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • Relic

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Turning

  • Goldman v Silverman

  • Underwater

    ★★★½

  • The Grudge

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Black Christmas

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • The Good Liar

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Skyman

    ★★★

  • Countdown

    ★★

  • Looking for Alaska

    ★★★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • The Addams Family

    ★★★

  • 3 from Hell

    ★★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Abominable

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½