Sort by

Drew has logged 115 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The B-Side: Elsa Dorfman's Portrait Photography

The B-Side: Elsa Dorfman's Portrait Photography

2016
×
Edit this entry  
22
Still Life

Still Life

2016
×
Edit this entry  
22
Journey's End

Journey's End

2017
×
Edit this entry  
22
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
Edit this entry  
22
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
Edit this entry  
22
13th

13th

2016
×
Edit this entry  
22
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
Edit this entry  
22
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
Edit this entry  
22
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
Edit this entry  
22
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
Edit this entry  
22
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
mother!

mother!

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Remember

Remember

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Death Note

Death Note

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Old Lady

My Old Lady

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Void

The Void

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Norman: The Moderate Rise and Tragic Fall of a New York Fixer

Norman: The Moderate Rise and Tragic Fall of a New York Fixer

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Monster

The Monster

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Edit this entry  
21
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Christine

Christine

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry