• Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★½

  • Attack on Titan: Chronicle

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Adverse

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★½

  • Onward

    ★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★½

  • Frozen II

    ★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Tall Girl

    ★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Synchronic

    ★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Blood Quantum

    ★★½

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★½

  • Waves

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Hair Love

    ★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • In Sound, We Live Forever

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★½

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★