Sort by

Daniel has logged 19 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Watership Down

Watership Down

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Splash

Splash

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Darkman

Darkman

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Language Lessons

Language Lessons

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Both Sides of the Blade

Both Sides of the Blade

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Purple Noon

Purple Noon

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Death on the Nile

Death on the Nile

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry