Sort by

Daniel has logged 15 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Taken

Taken

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Brotherhood of the Wolf

Brotherhood of the Wolf

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sky Captain and the World of Tomorrow

Sky Captain and the World of Tomorrow

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Valkyrie

Valkyrie

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry