Sort by
  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★½

  • The Flash

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Elemental

    ★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★½

  • Fast X

    ★★

  • The Little Mermaid

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Peter Pan & Wendy

    ★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Air

    ★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Creed III

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ½

  • The Pale Blue Eye

    ★★★

  • Babylon

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Star Wars: Tales of the Jedi

    ★★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Black Adam

    ★★

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Cyberpunk: Edgerunners

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • Pinocchio

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Bones and All

    ★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Prey

    ★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • The Gray Man

    ★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Lightyear

    ★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ½

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

    ½

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • The Book of Boba Fett

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½