• The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Good Boys

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Glass

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Venom

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★½

  • The Post

    ★★★★

  • Justice League

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Fences

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Split

    ★★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Blair Witch

    ½

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Creed

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Black Mass

    ★★★½

  • Straight Outta Compton

    ★★★½

  • Fantastic Four

  • The Gift

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Ted 2

    ★★★

  • Jurassic World

    ★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★