Sort by

Mark has logged 125 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rogue

Rogue

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fall

Fall

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Infinite

Infinite

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★
Edit this entry  
04
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Beast

Beast

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Spree

Spree

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lou

Lou

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Undone

Undone

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Edge of Darkness

Edge of Darkness

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Luck

Luck

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Samaritan

Samaritan

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Me Time

Me Time

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
American History X

American History X

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry