Sort by

Brent has logged 71 entries for films during February 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Penelope

Penelope

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Whatever It Takes

Whatever It Takes

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Beast

Beast

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Marrying Man

The Marrying Man

1991
×
Read the review Edit this entry  
26
Fear

Fear

1996
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
25
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
25
The Long Voyage Home

The Long Voyage Home

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Night to Remember

A Night to Remember

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dreamscape

Dreamscape

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Man of Tai Chi

Man of Tai Chi

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Transformations

Transformations

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Soul Survivors

Soul Survivors

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Number 23

The Number 23

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Adventures of Ford Fairlane

The Adventures of Ford Fairlane

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Believers

The Believers

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
X: The Man with the X-Ray Eyes

X: The Man with the X-Ray Eyes

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Day of the Dolphin

The Day of the Dolphin

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Twentieth Century Oz

Twentieth Century Oz

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Seed

The Seed

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Gothic

American Gothic

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
13
The Learning Tree

The Learning Tree

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Magic Mike's Last Dance

Magic Mike's Last Dance

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
11
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Phantom of the Mall: Eric's Revenge

Phantom of the Mall: Eric's Revenge

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Grace Jones: Bloodlight and Bami

Grace Jones: Bloodlight and Bami

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Track 29

Track 29

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Romeo Is Bleeding

Romeo Is Bleeding

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
★★
Read the review Edit this entry