Sort by

Logan has logged 277 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★
Edit this entry  
30
Che: Part One

Che: Part One

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Kundun

Kundun

1997
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Up

Up

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Mississippi Burning

Mississippi Burning

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Che: Part Two

Che: Part Two

2008
×
★★★½
Edit this entry  
10
Che: Part One

Che: Part One

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
Edit this entry  
01
Brick

Brick

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Informant!

The Informant!

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Solaris

Solaris

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Edit this entry  
10
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
American History X

American History X

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Edit this entry