• Men

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Jackass Forever

  • Fresh

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Sing 2

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Humans

    ★★★★

  • The Alpinist

    ★★★★

  • Small Engine Repair

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ½

  • Cruella

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★

  • Happiest Season

    ★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

  • Don't Tell a Soul

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Tax Collector

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Becoming

    ★★★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Defending Jacob

    ★★★½

  • John Lewis: Good Trouble

    ★★★★★

  • Tigertail

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★