Sort by

DiveandDiscuss has logged 14 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry