• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ½

  • Antlers

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★½

  • Loki

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Finding 'Ohana

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • A Creepshow Holiday Special

    ½

  • A Creepshow Animated Special

    ½

  • Cadaver

    ★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • The New Mutants

  • Class Action Park

    ★★★½

  • The One and Only Ivan

    ★★★½

  • Host

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Fried Barry

    ★★

  • Onward

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★½

  • Possessor

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • His House

    ★★★★

  • The Turning

    ★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Imagineering Story

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★½

  • Scare Package

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Haunt

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Good Omens

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½