Sort by

disparu has logged 50 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Edit this entry  
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Pure

Pure

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Waiting...

Waiting...

2005
×
★★★
Edit this entry  
19
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ultrasound

Ultrasound

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
X

X

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Ninjababy

Ninjababy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Sure Thing

The Sure Thing

1985
×
★★★
Edit this entry  
03
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★½
Edit this entry  
19
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Windfall

Windfall

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Mole

The Mole

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Warrior

Warrior

2011
×
★★★½
Edit this entry  
03
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★
Edit this entry  
02
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Freaks Out

Freaks Out

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★½
Edit this entry  
24
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Night Doctor

The Night Doctor

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Scream

Scream

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Prospect

Prospect

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
3 Women

3 Women

1977
×
★★★★
Edit this entry  
23
Old Henry

Old Henry

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★★
Edit this entry  
15
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
A Short Film About Love

A Short Film About Love

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Beguiled

The Beguiled

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry