Sort by

disparu has logged 75 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
All Things Fair

All Things Fair

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Beautiful Kate

Beautiful Kate

2009
×
Read the review Edit this entry  
04
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Goodbye First Love

Goodbye First Love

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Stronghold

The Stronghold

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Maid

Maid

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Overboard

Overboard

1987
×
★★★
Edit this entry  
07
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Night House

The Night House

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Unfaithful

Unfaithful

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hussy

The Hussy

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Mad Women's Ball

The Mad Women's Ball

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
High Life

High Life

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hummingbird

Hummingbird

2013
×
★★
Edit this entry  
12
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Trouble in Paradise

Trouble in Paradise

1932
×
★★★
Edit this entry  
10
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kalifornia

Kalifornia

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cordelia

Cordelia

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Cold Mountain

Cold Mountain

2003
×
★★★
Edit this entry  
29
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Edit this entry  
26
Heavy

Heavy

1995
×
★★★★
Edit this entry