Sort by

Nen has logged 81 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Coffee Shop

Coffee Shop

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Hey Arnold! The Jungle Movie

Hey Arnold! The Jungle Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
½
Edit this entry  
08
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
Split

Split

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tale of Tales

Tale of Tales

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Naked

Naked

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
The Karate Kid

The Karate Kid

2010
×
★★★½
Edit this entry  
12
Annabelle Hooper and the Ghosts of Nantucket

Annabelle Hooper and the Ghosts of Nantucket

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Salt

Salt

2010
×
★★★
Edit this entry  
29
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Descendants 2

Descendants 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Descendants

Descendants

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Tourist

The Tourist

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
To the Bone

To the Bone

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Spooks: The Greater Good

Spooks: The Greater Good

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
RED

RED

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Escape Plan

Escape Plan

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
Parker

Parker

2013
×
★★
Edit this entry  
09
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
XX

XX

2017
×
Edit this entry  
28
The Invitation

The Invitation

2015
×
Read the review Edit this entry  
16
Raw

Raw

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Race To Win

Race To Win

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Morgan

Morgan

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry