• Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Princess Switch

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★★★

  • The Holiday Calendar

  • Seven in Heaven

    ½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★★★

  • Set It Up

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hey Arnold! The Jungle Movie

    ★★★★★

  • A Christmas Prince

    ½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • It

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Naked

    ★★½

  • Descendants 2

    ★★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★

  • Okja

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★★

  • Fifty Shades Darker

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • To the Bone

    ★½

  • XX

  • xXx: Return of Xander Cage

    ★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★★

  • Underworld: Blood Wars

    ★★½

  • Moana

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★½

  • Jack Reacher: Never Go Back

    ★★★

  • Ballerina

    ★★★★

  • Split

    ★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★½

  • The Girl on the Train

    ★★★½

  • Sister Cities

    ★★★

  • Sing

    ★★★

  • Lion

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Morgan

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Mechanic: Resurrection

    ★★½

  • Annabelle Hooper and the Ghosts of Nantucket

    ★★★

  • Race To Win

    ½

  • Pete's Dragon

    ★★★½

  • The Shallows

    ★★★½

  • The Secret Life of Pets

    ★★★

  • Finding Dory

    ★★★★★

  • The Neon Demon

    ★★★

  • Raw

    ★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • Under the Shadow

    ★★½

  • The Good Dinosaur

    ★★★½

  • The Visit

    ★★★

  • Holding the Man

  • Descendants

    ★★★