Sort by

dirtylaundri has logged 74 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Undulations

Undulations

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Twentieth Century

Twentieth Century

1934
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Once More

Once More

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fegefeuer

Fegefeuer

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Who Killed Captain Alex?

Who Killed Captain Alex?

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Yourself and Yours

Yourself and Yours

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tokyo Serendipity

Tokyo Serendipity

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Today We Live

Today We Live

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pacifiction

Pacifiction

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Die Teilung aller Tage

Die Teilung aller Tage

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
An overcooked steak

An overcooked steak

1960
×
Read the review Edit this entry  
26
Liberté

Liberté

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Auf Biegen oder Brechen

Auf Biegen oder Brechen

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fazil

Fazil

1928
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
List

List

2011
×
Read the review Edit this entry  
24
The Moon Is... the Sun's Dream

The Moon Is... the Sun's Dream

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Crowd Roars

The Crowd Roars

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Honorable

The Honorable

2002
×
Read the review Edit this entry  
23
The Criminal Code

The Criminal Code

1930
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sick

Sick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
JUNG_E

JUNG_E

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Grass

Grass

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
From a Roman Balcony

From a Roman Balcony

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Babylon

Babylon

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
After Blue

After Blue

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Paid to Love

Paid to Love

1927
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fig Leaves

Fig Leaves

1926
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Der Herrgottschnitzer von Ammergau

Der Herrgottschnitzer von Ammergau

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pleasure Shop on the Avenue

Pleasure Shop on the Avenue

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Salamone, Pampa

Salamone, Pampa

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mamani in El Alto

Mamani in El Alto

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Slaughterhouses of Modernity

Slaughterhouses of Modernity

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bretter, die die Welt bedeuten

Bretter, die die Welt bedeuten

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Woman in Red

The Woman in Red

1935
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Both Sides of the Blade

Both Sides of the Blade

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hunchback

The Hunchback

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Accattone

Accattone

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Sweetest Thing

The Sweetest Thing

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bubu

Bubu

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
48 Hours to Acapulco

48 Hours to Acapulco

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Galaxis

Galaxis

1967
×
Edit this entry  
13
Kill and Pray

Kill and Pray

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Heißes Pflaster Köln

Heißes Pflaster Köln

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
...und dann bye bye

...und dann bye bye

1966
×
Edit this entry  
12
You're on Your Own

You're on Your Own

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gold of Rome

Gold of Rome

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Big Night

The Big Night

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Attention! Bandits!

Attention! Bandits!

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Marisa la civetta

Marisa la civetta

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry