dirtylaundri has logged 75 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The World of Geisha

The World of Geisha

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Leberkäsjunkie

Leberkäsjunkie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sauerkrautkoma

Sauerkrautkoma

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Berlin Alexanderplatz

Berlin Alexanderplatz

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Action

The Action

2012
×
Edit this entry  
26
Grießnockerlaffäre

Grießnockerlaffäre

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Golden Demon

The Golden Demon

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sins of the Night

Sins of the Night

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Schweinskopf al dente

Schweinskopf al dente

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Theatre of Hope

Theatre of Hope

1987
×
Edit this entry  
24
A Star Athlete

A Star Athlete

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Winterkartoffelknödel

Winterkartoffelknödel

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Goku: Midnight Eye

Goku: Midnight Eye

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dampfnudelblues

Dampfnudelblues

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Forget Love for Now

Forget Love for Now

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Secret Games

Secret Games

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scala Milan AC

Scala Milan AC

2005
×
Edit this entry  
22
Mr. Thank You

Mr. Thank You

1936
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Selbe: One Among Many

Selbe: One Among Many

1983
×
Read the review Edit this entry  
21
Japanese Girls at the Harbor

Japanese Girls at the Harbor

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Namibia Crossings

Namibia Crossings

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Songs and Impressions

Songs and Impressions

1928
×
Edit this entry  
20
Mirror Images

Mirror Images

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Children in the Wind

Children in the Wind

1937
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Song, A Kiss, A Girl

A Song, A Kiss, A Girl

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Standing at the Scratch Line

Standing at the Scratch Line

2016
×
Edit this entry  
19
A Different Image

A Different Image

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Heatseeker

Heatseeker

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Boss's Son at College

The Boss's Son at College

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Timecop

Timecop

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Seven Seas: Chastity Chapter

Seven Seas: Chastity Chapter

1932
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
I Thank You

I Thank You

1928
×
Edit this entry  
18
Love Is the Message, the Message Is Death

Love Is the Message, the Message Is Death

2016
×
Edit this entry  
17
Sudden Death

Sudden Death

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Seven Seas: Virginity Chapter

Seven Seas: Virginity Chapter

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Relatives

Relatives

1989
×
Edit this entry  
16
Father's Garden: The Love of My Parents

Father's Garden: The Love of My Parents

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Eternal Heart

Eternal Heart

1929
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wild Westerner

The Wild Westerner

1928
×
Edit this entry  
15
The Diary of an African Nun

The Diary of an African Nun

1977
×
Edit this entry  
15
Martha's Garden

Martha's Garden

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eclipse

Eclipse

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Character Studies (II)

Character Studies (II)

1928
×
Edit this entry  
14
Dick Rich and His Synco-Symphonists

Dick Rich and His Synco-Symphonists

1928
×
Edit this entry  
14
Closed Vagina

Closed Vagina

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Vantaa

Vantaa

2008
×
Edit this entry  
13
Miracle at St. Anna

Miracle at St. Anna

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Living by Karate

Living by Karate

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Akitsu Springs

Akitsu Springs

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry