Sort by

weo has logged 66 entries for films during October 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Producers

The Producers

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ricki and the Flash

Ricki and the Flash

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Fury

Fury

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fun with Dick and Jane

Fun with Dick and Jane

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Thunder Road

Thunder Road

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hot Tub Time Machine 2

Hot Tub Time Machine 2

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Tallulah

Tallulah

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Sterilization of Leilani Muir

The Sterilization of Leilani Muir

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zoolander 2

Zoolander 2

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sex Tape

Sex Tape

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
14
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Interview

The Interview

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Interview

The Interview

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
Justin Timberlake + The Tennessee Kids

Justin Timberlake + The Tennessee Kids

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
Read the review Edit this entry  
11
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Band of Robbers

Band of Robbers

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jaws

Jaws

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cinderella Man

Cinderella Man

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Adderall Diaries

The Adderall Diaries

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Love

Love

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry