Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Welcome to the Club

Welcome to the Club

2022
×
Edit this entry  
25
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Gladbeck: The Hostage Crisis

Gladbeck: The Hostage Crisis

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Me, Myself & Irene

Me, Myself & Irene

2000
×
★½
Edit this entry  
25
We Bare Bears: The Movie

We Bare Bears: The Movie

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Playground

Playground

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★½
Edit this entry  
21
(OO)

(OO)

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Edit this entry  
21
Vincent

Vincent

1982
×
Edit this entry  
20
Slaughtered Vomit Dolls

Slaughtered Vomit Dolls

2006
×
Read the review Edit this entry  
19
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Found

Found

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★½
Edit this entry  
16
Spaghetti Night

Spaghetti Night

2017
×
Edit this entry  
16
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★
Edit this entry  
16
Borat: VHS Cassette of Material Deemed “Sub-acceptable” By Kazakhstan Ministry of Censorship and Circumcision

Borat: VHS Cassette of Material Deemed “Sub-acceptable” By Kazakhstan Ministry of Censorship and Circumcision

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Unforgivable

Unforgivable

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Laura Hasn't Slept

Laura Hasn't Slept

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Hatchet Wielding Hitchhiker

The Hatchet Wielding Hitchhiker

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★
Edit this entry  
09
The House

The House

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Cadaver

Cadaver

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
26
Team Foxcatcher

Team Foxcatcher

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Spaceship Earth

Spaceship Earth

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Downfall: The Case Against Boeing

Downfall: The Case Against Boeing

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
The Resident

The Resident

2011
×
½
Edit this entry  
11
The Death and Life of Marsha P. Johnson

The Death and Life of Marsha P. Johnson

2017
×
Edit this entry  
06
Dope

Dope

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
Rooting for Roona

Rooting for Roona

2020
×
★★★
Edit this entry