DirkH has logged 29 entries for films during October 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
Read the review Edit this entry  
30
Europa Report

Europa Report

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Fifth Estate

The Fifth Estate

2013
×
Read the review Edit this entry  
28
Werckmeister Harmonies

Werckmeister Harmonies

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Leviathan

Leviathan

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shark Night 3D

Shark Night 3D

2011
×
Read the review Edit this entry  
26
Mega Shark vs. Giant Octopus

Mega Shark vs. Giant Octopus

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
26
R.I.P.D.

R.I.P.D.

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Dark Tide

Dark Tide

2012
×
Read the review Edit this entry  
24
Bait

Bait

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Jaws: The Revenge

Jaws: The Revenge

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Ghost Shark

Ghost Shark

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Jackass Presents: Bad Grandpa

Jackass Presents: Bad Grandpa

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Right at Your Door

Right at Your Door

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Raging Sharks

Raging Sharks

2005
×
Read the review Edit this entry  
21
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
White House Down

White House Down

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Road

The Road

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
It Came from Outer Space

It Came from Outer Space

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Resolution

Resolution

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Inside

Inside

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Pink Panther

The Pink Panther

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Sharknado

Sharknado

2013
×
½
Read the review Edit this entry