Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Smile

Smile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Plane

Plane

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Air

Air

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Adam

Black Adam

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Strange World

Strange World

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
G.I. Jane

G.I. Jane

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Antlers

Antlers

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Censor

Censor

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry