Sort by

Dion Wyn has logged 33 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Grass

Grass

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Street Kings

Street Kings

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Run

Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Our Sunhi

Our Sunhi

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kubrick by Kubrick

Kubrick by Kubrick

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Water: Abyss

Black Water: Abyss

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tremors: Shrieker Island

Tremors: Shrieker Island

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Blob

The Blob

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Magnificent Ambersons

The Magnificent Ambersons

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I'm So Excited!

I'm So Excited!

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Falling

Falling

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Third Day

The Third Day

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Avengers

The Avengers

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry