Sort by

Dion Wyn has logged 86 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Soylent Green

Soylent Green

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
McMillion$

McMillion$

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pauline at the Beach

Pauline at the Beach

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Crash

Crash

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Life of Jesus

The Life of Jesus

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Seventh Continent

The Seventh Continent

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Blackout

The Blackout

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Thing with Two Heads

The Thing with Two Heads

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
He Got Game

He Got Game

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scanners

Scanners

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Boy Meets Girl

Boy Meets Girl

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Five Times Two

Five Times Two

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jungle Fever

Jungle Fever

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fire

Fire

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rabid

Rabid

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
When a Woman Ascends the Stairs

When a Woman Ascends the Stairs

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Merry Christmas, Mr. Lawrence

Merry Christmas, Mr. Lawrence

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Along the Coast

Along the Coast

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shivers

Shivers

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cold Fish

Cold Fish

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Element of Crime

The Element of Crime

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Diary of a Country Priest

Diary of a Country Priest

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Street of Shame

Street of Shame

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Edward II

Edward II

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Utamaro and His Five Women

Utamaro and His Five Women

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Slack Bay

Slack Bay

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love in the Afternoon

Love in the Afternoon

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Roads Not Taken

The Roads Not Taken

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Diamonds of the Night

Diamonds of the Night

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry