Sort by

Dion Wyn has logged 710 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Waterboy

The Waterboy

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Prom

The Prom

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Greenland

Greenland

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cats

Cats

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Soul

Soul

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kicking Out Shoshana

Kicking Out Shoshana

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Education

Education

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cold Meridian

Cold Meridian

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Baby Done

Baby Done

2020
×
Edit this entry  
09
Antebellum

Antebellum

2020
×
Edit this entry  
08
Red Post on Escher Street

Red Post on Escher Street

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
MLK/FBI

MLK/FBI

2020
×
Edit this entry  
07
The Call

The Call

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Liberte

Liberte

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry