Sort by

Dion Wyn has logged 32 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Peterloo

Peterloo

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
They Live

They Live

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jeune Femme

Jeune Femme

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

1915
×
Read the review Edit this entry  
19
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Terminal

Terminal

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Love

Love

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★★
Edit this entry  
10
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
The Transfiguration

The Transfiguration

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Summer of Sam

Summer of Sam

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★★½
Edit this entry  
02
Apostasy

Apostasy

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★
Edit this entry  
01
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry