Sort by

dinosauroidable has logged 43 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Harpies

The Harpies

1987
×
★★★★
Edit this entry  
29
Pyewacket

Pyewacket

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Last Will and Testament of Rosalind Leigh

The Last Will and Testament of Rosalind Leigh

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
Gargoyle Girls

Gargoyle Girls

1998
×
★★
Edit this entry  
28
Demon Lover

Demon Lover

1992
×
★★★
Edit this entry  
28
Survival Earth

Survival Earth

1985
×
★★
Edit this entry  
28
The Tower

The Tower

1985
×
★★★★
Edit this entry  
27
Vampirella

Vampirella

1996
×
★★★
Edit this entry  
24
Four Faces West

Four Faces West

1948
×
★★★★
Edit this entry  
24
Gone Are the Days

Gone Are the Days

2018
×
Edit this entry  
20
Transylvania Twist

Transylvania Twist

1989
×
★★★★
Edit this entry  
19
Fire and Ice

Fire and Ice

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hard to Die

Hard to Die

1990
×
★★★
Edit this entry  
18
Berserker

Berserker

2004
×
★★★
Edit this entry  
17
Rampage

Rampage

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
The People That Time Forgot

The People That Time Forgot

1977
×
★★★
Edit this entry  
14
Attack from Outer Space

Attack from Outer Space

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Edit this entry  
13
Jason X

Jason X

2001
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★★
Edit this entry  
12
Terror at Baxter U

Terror at Baxter U

2003
×
Edit this entry  
11
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Lowlife

Lowlife

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Love & Saucers

Love & Saucers

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Conquest

Conquest

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Hearts and Armour

Hearts and Armour

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Deaf and Mute Heroine

Deaf and Mute Heroine

1971
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Crate

The Crate

2007
×
★★★
Edit this entry  
07
The Ironbound Vampire

The Ironbound Vampire

1994
×
★★★
Edit this entry  
07
Dead Clowns

Dead Clowns

2003
×
★★★★
Edit this entry  
06
Headcrusher

Headcrusher

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
F/X2

F/X2

1991
×
★★
Edit this entry  
05
F/X

F/X

1986
×
★★
Edit this entry  
04
Season in Hell

Season in Hell

2004
×
★★★
Edit this entry  
04
Kill Syndrome

Kill Syndrome

2007
×
Edit this entry  
04
Fungicide

Fungicide

2002
×
★★★
Edit this entry  
03
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Shadow

The Shadow

1994
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Phantom

The Phantom

1996
×
★★
Edit this entry  
02
Thirst Street

Thirst Street

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Peter Rottentail

Peter Rottentail

2004
×
★★★
Edit this entry  
01
Vampire's Embrace

Vampire's Embrace

1991
×
★★★★
Edit this entry