• Sea Monsters

    ★★★★★

  • Freddy vs. Jason

    ★★★

  • Terminator 3: Rise of the Machines

    ★★½

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

    ★★★★

  • Sinbad: Legend of the Seven Seas

    ★★★½

  • Hulk

    ★★

  • 2 Fast 2 Furious

    ★★★

  • Finding Nemo

    ★★★★★

  • The Matrix Reloaded

    ★★★½

  • Bruce Almighty

    ★★★

  • The Animatrix

    ★★★½

  • X2

    ★★★

  • Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd

    ½

  • Daredevil

    ★½

  • Chased by Dinosaurs

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★★

  • Treasure Planet

    ★★★★

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★½

  • Godzilla Against MechaGodzilla

    ★★★★½

  • The Cat Returns

    ★★★★

  • The Powerpuff Girls Movie

    ★★★½

  • Halloween: Resurrection

  • Lilo & Stitch

    ★★★★★

  • Scooby-Doo

    ★★

  • Mike's New Car

    ★★★★★

  • Spirit: Stallion of the Cimarron

    ★★★★½

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

    ★½

  • Spider-Man

    ★★★★

  • Resident Evil

  • Ice Age

    ★★★★

  • The Hunchback of Notre Dame II

    ★½

  • Jimmy Neutron: Boy Genius

    ★★★½

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★

  • Walking with Beasts

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★★

  • Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack

    ★★★★½

  • Monsters, Inc.

    ★★★★★

  • When Dinosaurs Roamed America

    ★★★★★

  • Osmosis Jones

    ★★½

  • The Valley of the T-Rex

  • Planet of the Apes

    ★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Jurassic Park III

    ★★★

  • Final Fantasy: The Spirits Within

    ★★½

  • The Fast and the Furious

    ★★★★

  • Atlantis: The Lost Empire

    ★★★★½

  • Shrek

    ★★★★½

  • The Ballad of Big Al

    ★★★★★

  • The Emperor's New Groove

    ★★★★½

  • How the Grinch Stole Christmas

    ★★½

  • Joseph: King of Dreams

    ★★★

  • Godzilla vs. Megaguirus

    ★★★

  • Meet the Parents

    ★★★

  • Almost Famous

    ★★★★½

  • X-Men

    ★★★

  • The Patriot

    ★★★★

  • Chicken Run

    ★★★★½

  • Titan A.E.

    ★★★

  • Me, Myself & Irene

    ★★★

  • Dinosaur

    ★★★★

  • The Road to El Dorado

    ★★★★½

  • Scream 3

    ★★★½

  • Dinosaur Adventure

  • Galaxy Quest

    ★★★½

  • Fantasia 2000

    ★★★★½

  • Godzilla 2000: Millennium

    ★★★½

  • Toy Story 2

    ★★★★★

  • Walking With Dinosaurs

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • The Iron Giant

    ★★★★★

  • My Neighbors the Yamadas

    ★★★½

  • South Park: Bigger, Longer & Uncut

    ★★★★★