Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
EO

EO

2022
×
Edit this entry  
27
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
Edit this entry  
27
Lost Bullet

Lost Bullet

2020
×
Edit this entry  
26
Margin Call

Margin Call

2011
×
Edit this entry  
20
Normal Love

Normal Love

1963
×
Edit this entry  
15
Deadlock

Deadlock

1970
×
Edit this entry  
12
Reaching for the Moon

Reaching for the Moon

2013
×
Edit this entry  
03
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Innocents

The Innocents

2021
×
Edit this entry  
12
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Gaslight

Gaslight

1944
×
Edit this entry  
10
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Barbarian

Barbarian

2022
×
Edit this entry  
26
Deep Blues

Deep Blues

1992
×
Edit this entry  
23
Sapphire

Sapphire

1959
×
Edit this entry  
15
Victim

Victim

1961
×
★★★★
Edit this entry  
12
Secret Honor

Secret Honor

1984
×
Edit this entry  
11
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
Edit this entry  
09
The Blue Lamp

The Blue Lamp

1950
×
Edit this entry  
30
The Trip

The Trip

1967
×
★★★½
Edit this entry  
30
Eve's Bayou

Eve's Bayou

1997
×
★★★½
Edit this entry  
27
Moontide

Moontide

1942
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★½
Edit this entry  
26
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
Edit this entry  
23
The Queen of Spades

The Queen of Spades

1949
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Pickup on South Street

Pickup on South Street

1953
×
★★★★
Edit this entry  
22
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
Edit this entry  
21
Housekeeping

Housekeeping

1987
×
★★★½
Edit this entry  
17
Portrait of Jennie

Portrait of Jennie

1948
×
Edit this entry  
13
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★
Edit this entry  
25
Touching the Void

Touching the Void

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
Frame

Frame

1977
×
Edit this entry  
11
The Go-Betweens: Right Here

The Go-Betweens: Right Here

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Deerskin

Deerskin

2019
×
Edit this entry  
05
The Passenger

The Passenger

1975
×
Edit this entry  
29
Love Story

Love Story

2006
×
Edit this entry  
28
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
Edit this entry  
25
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★½
Edit this entry  
24
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
The Boys in the Band

The Boys in the Band

1970
×
★★★½
Edit this entry  
17
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Thief

Thief

1981
×
★★★½
Edit this entry  
07
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Grand Hotel

Grand Hotel

1932
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Edit this entry