Sort by
  • Barbarian

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • The Northman

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Licorice Pizza

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

  • House of Gucci

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Alpinist

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Sundown

    ★★★★

  • The Lost Daughter

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Respect

  • Pig

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

  • The Innocents

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★½

  • The Queen of Basketball

    ★★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

  • The Last Blockbuster

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

  • Soul

    ★★★★

  • On the Rocks

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

  • Ammonite

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • Lost Bullet

  • Wojnarowicz: F**k You F*ggot F**ker

    ★★★½

  • Women in Blue

    ★★★★

  • Tuscaloosa

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Undine

  • The Crossing

  • Emma.

  • The Father

  • His House

    ★★★★

  • Minari

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Shirley

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★½

  • Zola

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Kajillionaire

  • Little Women

  • Fine Lines

    ★★½

  • Luz: The Flower of Evil

    ★★★

  • The Booksellers

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

  • Blood Quantum

  • Gloria Mundi

  • First Cow

  • The Assistant

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★