• Men

    Men

    ★★★

    They did a great job casting, remarkable how close alike they all looked!

  • Nope

    Nope

    ★★

    Great camera work and acting wasted on an extremely loose plot, and legitimately one of the dumber endings I have experienced in a long time, borderline laughable

  • The Skin I Live In

    The Skin I Live In

    ★★★½

    Can't wait for the sequel

  • Top Gun: Maverick

    Top Gun: Maverick

    ★★★★

    Tom Cruise might not be the fastest guy, but when he runs he looks like the fastest man alive! This movie has everything you could possibly want in a top gun sequel. All the action scenes are very well done. Needs to be watched on the big screen

  • Morbius

    Morbius

    ★★

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    My favorite part of the movie is when right before he saves the world, he says his infamous catch phrase "ITS MORBIN TIME!

  • Spencer

    Spencer

    ★★

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    This painfully drawn out film that details a typical weekend with your mother in law something we have all experienced. The masterful performance by Kirsten Stewart was the only redeeming quality of this film. I held in a fart for 90 minutes watching this film was not worth it

  • Butt Boy

    Butt Boy

    ★★★

    This was an allegory for corporate America and the current economical structure. The inhaling anus is the socio-economical consumerism. America is falling into a black he, or should I say brown hole

  • MacGruber

    MacGruber

    ★★★★½

    A comedic powerhouse, truly one of the more genius films to come out in the last 60 years. One of the greatest comedic performances of my lifetime and I'm 250 years old

  • The Fly

    The Fly

    ★★★

    Jeff Goldblum

  • Good Will Hunting

    Good Will Hunting

    ★★★★★

    Just a great film all around. Would give 6 stars if not for the "how do you like dem apples" line.

  • Everything Always All the Time

    Everything Always All the Time

    ★★★½

    Fast-paced and lots of action, at times could be considered a comedy? Ending was drawn out, could have ended 20 minutes earlier than it did