Sort by

dillon_av has logged 253 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
White Noise

White Noise

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sr.

Sr.

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Win Win

Win Win

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Batman & Mr. Freeze: SubZero

Batman & Mr. Freeze: SubZero

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry