Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Munich: The Edge of War

Munich: The Edge of War

2021
×
Edit this entry  
06
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Final Flight of the Osiris

Final Flight of the Osiris

2003
×
Read the review Edit this entry  
06
Kid's Story

Kid's Story

2003
×
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
Read the review Edit this entry  
03
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Misery

Misery

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
The Thing From Another World

The Thing From Another World

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Someone's Watching Me!

Someone's Watching Me!

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Souvenir Part II

The Souvenir Part II

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Belfast

Belfast

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Edit this entry  
04
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nancy Drew

Nancy Drew

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix Revisited

The Matrix Revisited

2001
×
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Doogal

Doogal

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Unspooled

Unspooled

2008
×
Read the review Edit this entry